Już niebawem Wielkanocne Święta... Co oznacza nazwa WIELKA - NOC? Dlaczego ta noc jest taka "wielka"? Co wkładamy do koszyczka i jaką symbolikę mają wszystkie produkty wkładane do koszyczka? Skąd wziął się zwyczaj poniedziałkowego polewania woda? 🤔🤔

Dużo pytań, ale na wszystkie znamy już odpowiedź! 😃 Pomogła nam w tym prezentacja multimedialna. 😉

Jeżeli Wielkanoc, to i pisanki, a z każdego jajeczka wykluwa się symbol życia i Wielkanocy - kurczaczek! Praca plastyczna wymagała dużo cierpliwości i zdolności manualnych, ale wyszła pięknie - sami zobaczcie!

Nie zabrakło chwili na relaks przy książkach i świątecznej sesji zdjęciowej z króliczkiem!


 

Wielkanocny zawrót głowy na rynku paczkowskim!

Ależ to była sobota!

Nasz rynek zamienił się w kolorową krainę jajek, palm, mazurków i pysznych przysmaków regionalnych! A wszystko to za sprawą Wielkanocnego Jarmarku, który wspólnie zorganizowali: Burmistrz Miasta i Gminy Paczków Artur Rolka, Biblioteka Publiczna w Paczkowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie ekipa do zadań specjalnych i niecodziennych! Na początek palma- ale nie taka zwyczajna - ogromna, kolorowa i wyjątkowa, bo postawiona na paczkowskim rynku przez Burmistrza i dzieci. Wygląda dumnie na środku rynku i zostanie bohaterką niejednego rodzinnego zdjęcia!

Stoiska uginały się od lokalnych pyszności, rękodzieła i świątecznych wypieków - wszystko od naszych wspaniałych wystawców, którym dziękujemy za obecność. Nad bezpieczeństwem wszystkich zgromadzonych czuwała Straż Pożarna i Straż Miejska.

Dziękujemy także wszystkim mieszkańcom - dzięki Wam to wydarzenie miało tyle radości!

Do zobaczenia na kolejnym jarmarku!


 

Ach, te baśnie Andersena…!

Od lat najpiękniejsze, czytane z pokolenia na pokolenie, każdemu znane i bliskie sercu… 🥰

Na dzisiejszych baśniowych zajęciach, dzięki prezentacji multimedialnej, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Paczkowie miały możliwość poznać postać Hansa Christiana Andersena oraz jego ponadczasowe baśnie. Dzieciom wyświetlono jedną z wybranych baśni oraz odczytano wiersz Marii Brody-Bajak pt. „W świecie baśni”. Nie mogło zabraknąć najbardziej lubianej części wszystkich zajęć: pracy plastycznej, kolorowania i zagadek! 😀

„Więc gdy masz już dość nudy

masz dziś chęć, by fantazjować-

przymknij oczy i posłuchaj

co baśń szepcze Ci do ucha…”

 

(fragm. „W świecie baśni” Marii Brody-Bajak)

 


 

Dlaczego "Tydzień z Andersenem"

Po pierwsze - czytanie baśni rozwija wyobraźnię, twórczość i empatię.

A po drugie - aby zachęcić dzieci do czytania i pokazać, że baśnie Andersena są ponadczasowe i uwielbiane przez wszystkich, niezależnie od wieku.

A co się dzieje podczas "Tygodnia z Andersenem" w naszej bibliotece

Podczas zajęć wyświetlamy prezentację multimedialną dotyczącą autora i krótkie baśnie Andersena, rozwiązujemy zagadki, wykonujemy prace plastyczne, kolorujemy ulubione baśniowe postacie - zajęcia dostosowywane są zawsze do wieku dzieci! 😁

 

Na dzisiejszych zajęciach maluszki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Paczkowie wykonały bajkowe latające smoki, kolorowały baśniowe postacie oraz oglądały baśń pt. "Brzydkie kaczątko".