28 listopada klasa I z Oddziału Szkolno-przedszkolnego w Kamienicy gościła w Bibliotece Publicznej. Tematem spotkania był "Plastusiowy pamiętnik", lektura, którą od pokoleń dzieci wraz z rodzicami chętnie czytają.

W bibliotece Plastuś odżył na nowo, dzieci z wielką uciechą wykonały piękne prace plastyczne, stworzyły własne piórniki, wysłuchały piosenek i fragmentów książki.

 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie i wspaniałą pracę.


 

Dzieci i młodzież chętnie angażują się w zajęcia biblioteczne, malują, grają w gry planszowe i co ważne, czytają książki. Na ostatnich zajęciach zrobiły już piękne papierowe choinki.


 

Do Biblioteki Publicznej w Kamienicy można bez problemu wjechać wózkiem i z wózkiem.

Zapraszamy!


 

Na kolejnej lekcji bibliotecznej przedszkolaki malowały ulubione postacie z bajek z jesiennymi liśćmi w tle. Pięknie słuchały opowiadań czytanych przez bibliotekarza. Nasi najmłodsi czytelnicy potrafią samodzielnie oglądać i wybierać książki. 

BRAWO!


 

26 października Biblioteka w Kamienicy gościła uczniów klasy 1. Tematem spotkania była jesień, wdzięczny motyw do pracy i zabawy. Wykorzystując piękne kolorowe liście dzieci wykonały oryginalne prace plastyczne. Bajki, wierszyki i piosenki o jesieni sprawiły, że spotkanie odbyło się w bardzo ożywionej i radosnej atmosferze


 

19 października Biblioteka Publiczna w Kamienicy we współpracy z Domem Kultury gościła Pawła Gołucha, autora książek dla dzieci. Pan Paweł opowiadał dzieciom o swoich dziełach. Czytał wiersze, z których "Narzędzia" i "Zawody" podobały się najbardziej, zapewne dlatego, że sam autor interpretował je jak najlepszy aktor. 
Smok, główny bohater spotkania wcale nie był taki groźny. Dzieci miały okazję, bawiąc się i klaszcząc odbyć krótkie warsztaty poetyckie i doskonale poradziły sobie z rymem, rytmem i melodią wiersza

Panu Pawłowi serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy weny twórczej i wszelkiej pomyślności.


 

12 października Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci miał swoje kolejne spotkanie. Młodzież była zaangażowana i mimo wielu zajęć nadal czyta książki.


 

We wrześniu i październiku czytelnicy w bibliotece działali ze zdwojoną siłą. Wiele się działo, odbywały się zajęcia plastyczne, w których inwencji twórczej dzieciom nie brakowało, chętnie malowały farbami. Tradycyjnie mogły pograć i pobawić się, a także jak widać czasami odrobić lekcje, do tego czytelnia biblioteczna nadaje się najlepiej.


 

Wakacje trwają, w bibliotece sporo się działo, przy pomocy globusa i geograficznych puzzli młodzi czytelnicy podróżowali po świecie. W czytelni odbywały się kalambury i tańce nowoczesne. Były także warsztaty plastyczne z udziałem dorosłych czytelniczek. 
Do biblioteki zawsze warto przyjść po książki, a także jak widać dla zabawy i dobrego towarzystwa!


 

Wakacje w Kamienicy rozpoczęły się na całego. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki ze śmiechem i przy lodach podsumowali dotychczasową działalność, zachęcając do czytania literatury młodzieżowej.

W ramach wakacyjnych zajęć dzieci malowały, układały puzzle, a nawet szukały skarbów w bibliotece.