5 kwietnia br. odbył się kolejny XXXV (jubileuszowy) Turniej Wiedzy o Paczkowie, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Paczkowie i objęty patronatem Burmistrza Paczkowa.

Turniej ten od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych Paczkowian, mimo iż wymaga dużej wiedzy o historii miasta, zabytkach, środowisku przyrodniczym, położeniu geograficznym i bieżących wydarzeniach społeczno-gospodarczych.

Turniej jest jedną z form edukacji regionalnej prowadzonej od 37 lat przez Bibliotekę Publiczną. Dzięki zdobytej  wiedzy wielu młodych ludzi może nie tylko podziwiać urok naszego pięknego miasteczka, ale i aktywnie promować miasto i gminę Paczków w dorosłym życiu.

W tegorocznym Turnieju wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu miasta i gminy, które przez cały rok przygotowywały się do rozgrywek turniejowych pod okiem wychowawców.

Rywalizujące drużyny zmagały się  w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria - szkoły podstawowe i kategoria - szkoły ponadpodstawowe, a sam Turniej składał się z części pisemnej, ustnej i „przerywnika – zabawy” premiowanej dodatkowymi punktami za czas wykonania zadania.

W kategorii: szkoły podstawowe zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Kamienicy, w składzie: Wiktoria Kubas, Mikołaj Bogacki, Szymon Wilgos.

Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr. 2 w Paczkowie, w składzie: Angelika Piekarska, Paulina Chronowska, Natalia Rolka.

Trzecie miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej w Trzeboszowicach, w składzie: Eliza Olejnik, Xavier Szwarga, Dominik Pietrzyk.

W kategorii: szkoły ponadpodstawowe zwyciężyła drużyna Gimnazjum Publicznego w Paczkowie, w składzie: Natalia Porochońska, Szymon Tetłak, Michał Przybylski.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Stowarzyszeniowego Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie, w składzie: Albert Matuszny, Kacper Hardy, Kamil Oczkowski.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie, w składzie: Kinga Rusin, Dominika Piznal, Dominika Szczotka.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek.

Uczestnicy Turnieju pojadą też w nagrodę na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą do arboretum w Wojsławicach.

Wszystkie nagrody w tegorocznym Turnieju ufundowane zostały przez Burmistrza Paczkowa.