UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY OTMUCHOWSKIEJ POCZTÓWKI

7 października br. w Bibliotece Publicznej im. Jana Brzechwy w Paczkowie, w ramach "Muzycznej Nocy Bibliotek”, odbył się wernisaż wystawy autorstwa Adriana Dwornickiego pod tytułem "Otmuchów na dawnej pocztówce”.

Prezentowana wystawa pokazuje tytułowe miasto utrwalone na starych pocztówkach z lat 1900-1942. Ten obraz miasta nie przetrwał do czasów współczesnych. Wiele z utrwalonych na pocztówkach obiektów i budowli uległo zniszczeniu, wyburzeniu lub przebudowie.

Autor wystawy, Adrian Dwornicki zachęcał gości wernisażu do obejrzenia pocztówek i porównania obecnego wyglądu miasta z utrwalonymi na pocztówkach widokami.

Autor opowiedział uczestnikom spotkania w jaki sposób gromadził potrzebne do wystawy pocztówki i informacje o nich, a także zachęcił do poznawania historii Otmuchowa poprzez założony przez siebie Wortal „Otmuchowskie zabytki i osobliwości”. W ramach niespodzianki uczestnicy otrzymali też egzemplarz pięknie wydanego katalogu tejże wystawy.

 Na zakończenie spotkania Pan Dwornicki przedstawił się jako solista w krótkim recitalu, którym zachwycił publiczność swoimi aranżacjami znanych piosenek.

Wystawa pocztówek z dawnym Otmuchowem w awersie prezentowana będzie do końca miesiąca października w holu Biblioteki w Paczkowie. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Muzyczna Noc Bibliotek Galeria